ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

Gayrimenkul Hukuku

Ceza Hukuku
Ticaret Hukuku
Aile Hukuku
Miras Hukuku
Borçlar Hukuku
İdare Hukuku
Vergi Hukuku
Medya ve İletişim Hukuku
Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku
Şirketler Hukuku,
Sözleşmeler Hukuku,
Vatandaşlık Hukuku
Rekabet Hukuku
Spor Hukuku
Eşya Hukuku
Bankacılık ve Finans Hukuku
Uluslararası Hukuk
Sağlık Hukuku

İş Hukuku

İcra Hukuku

İflas ve Korkordato Hukuku

Ceza Hukuku

Ceza İnfaz Hukuku

Ticaret Hukuku

Aile Hukuku

Miras Hukuku

Borçlar Hukuku

İdare Hukuku

Medya ve İletişim Hukuku

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku

Şirketler Hukuku

Sözleşmeler Hukuku

Vatandaşlık Hukuku

Spor Hukuku

Bankacılık ve Finans Hukuku

Rekabet Hukuku

 

 

Avukat Begüm Gürel Özgeçmiş (CV):


Kişisel Bilgiler ve Eğitim:
1990 - 2002

: Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi

2002 - 2007

2009- 2011

: Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi

: Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel ve Kamu Hukuku alanında Yüksek Lisans

 

YABANCI DİL:

 

İngilizce: İleri seviyedeAlmanca: Orta seviyede

 

İlk, orta ve lise öğretimimi Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi’nde takdir derecesi ile tamamladım.

2002 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünü kazandım. 2007 yılında Hukuk Fakültesinden 3.00 ortalama ile mezun olduktan sonra İstanbul Barosunda avukatlık stajıma başladım ve 2008 senesinde avukatlık ruhsatımı aldım. Akabinde hâlihazırda 32 yıllık hukukçu olan, babam Ali Gürel’in AG Hukuk Bürosunu kurması ile birlikte burada yönetici avukat olarak avukatlık mesleğimi icra etmeye başladım. 2009 senesinde Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde kamu ve özel hukuk alanında yüksek lisansa başladım ve İş Hukuku alanında yüksek lisans tezimi tamamlamam ile onur derecesi diplomamı aldım. Bir dönem tercüman gazetesinde yazarlık da yaptım. Kimsesiz Çocuklar Derneğinde 2015 senesinden bu yana faal üyeyim.

2008 yılından beri, AG Hukuk Bürosunda yönetici avukat olarak çalışmaktayım. AG Hukuk Bürosunda Kurucumuz, babam hukukçu Ali Gürel, Av. Leyla Çırak, Av. Lerzenur Elik, Av. Tuğba Özkul, Av. Hüseyin Sinek, Av. Abdülkadir Özpay, Stj. Av. Serap Yaşar, Stj. Av. Melda Ezgi Toydemir ve Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Mücahit Tayfun Mandıra ile birlikte ticaret, iş, boşanma, ceza, fikri sinai haklar, basın, kira, sözleşmeler, akaryakıt, petrol ve spor hukuku alanında faaliyet göstermekteyiz.


4 yıldan beri birçok halka açık ve holding şirketlerin hem hukuki danışmanlığını, hem de dava avukatlığını yapmaktayız.

Hukuk Büromuzun kurucularından ve aynı zamanda 32 yıllık hukukçu olan, babam Ali GÜREL’in uzmanlık alanı; ticaret ve ticari sözleşmeler hukukudur, bu alanda yayınlanmış birçok makalesi mevcut olup, kendisi Petrol ve Akaryakıt Hukuku alanında da ayrıca kitap yazmıştır. Aynı zamanda Ceza Hukuku ve Taşınmaz Hukuku alanlarında da büyük oranda taslağı tamamlanmış kitapları bulunmaktadır. Ayrıca Ali Gürel, AG Akaryakıt San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin kurucu ortaklarından olup, akaryakıt sektörü içerisinde fiilen yer alan ve piyasayı da yakından bilen uzman bir kimsedir.

Hukuk Büromuzun temel misyonu; hukuk müşavirliğini yaptığımız kişi ve kurumları, muhtemel sorunları ortaya çıkmadan, hukuken doğru noktalara yönlendirmek suretiyle, rakipleri ve ileride muhtemel sorunlar yaşayacağı kimseler karşısında güçlü kılmak, var olan veya ortaya çıkan hukuki sorunların da ise, güncel mevzuat ve Yargıtay İçtihatlarını yakından takip etmek suretiyle, çözümlemektir.

Hukuk Büromuzun yine en temel ilkelerinden birisi de; başta ticaret hukuku, ceza hukuku, borçlar hukuku, icra-iflas hukuku, medeni hukuk ve iş hukukunda konularının uzmanı olan çok değerli ve Profesörlük mertebesine ulaşmış hukukçular ile sürekli işbirliği içerisinde olmak suretiyle görüş alışverişinde bulunmak ve gereğinde onlardan bilimsel mütalaalar almak suretiyle, dosyalardaki savunma ve iddialarımızı güçlendirmektir.


Ayrıca ve önemle belirtmeliyiz ki; kaybedileceği baştan belli olan davaların sorumluluğunu prensip olarak almamakta, maddi menfaatten ziyade hukuk büromuzun itibarını daha önemli bir ilke olarak, ön planda tutmaktayız.

Bu kabil durumlar da ise, müvekkillerimizi uzlaşmaya teşvik etmek suretiyle, hukuki ihtilafın en az zararla çözüme kavuşması için gayret sarf etmekteyiz.

Hukuk Büromuz hakkında bazı müvekkillerimizin isimlerini zikretmek suretiyle referans vermek ise, prensiplerimize uygun düşmemektedir. En büyük referansımız, çok kısa süre içerisinde 1.000.000 üzerinde tekil ziyaretçi sayısına ulaşan www.aghukukburosu.com ve www.aghukuk.orgisimli internet sitelerimizdir. Hukukçuların neredeyse ilk başvuru kaynağı haline gelen her iki sitemizde yüzlerce sayfa makale, içtihat, örnek dilekçe ve yargı kararı bulunmakta olduğundan takipçilerimizden her gün çok sayıda teşekkür mesajı almaktayız.

Son dönemde tüm Banka, Finans Kurumu ve Akaryakıt Sektörünün ilk beş sırasında yer alan dağıtım şirketlerinin de, tercihinin aynı yönde olması sebebiyle Hukuk Büromuzun da, şirketinizin mevcut tüm dava dosyaları ile hukuki ihtilaflarını en iyi şekilde çözüme ulaştırabilmesi için, şirketinize sözleşmeli olarak hizmet verebilmemiz mümkündür.


Hukuk Büromuz hakkında bazı müvekkillerimizin isimlerini zikretmek suretiyle referans vermek ise, prensiplerimize uygun düşmemektedir. En büyük referansımız ise, çok kısa süre içerisinde yaklaşık 60.000 bin takipçiye ulaşan “aghukukburosu” isimli sosyal medya  hesabımız ve oldukça fazla takipçisi olan ‘hukukihaber' isimli internet sitesinde ve Anadolu Adliyesi dergisinde yayınlanan makalelerimizdir. Hukukçuların neredeyse ilk başvuru kaynağı haline gelen her iki sayfada yüzlerce içtihat, güncel karar ve haberler, makale vb. olduğundan takipçilerimizden her gün çok sayıda teşekkür mesajı almaktayız.

Tüm bunların yanı sıra bilginin paylaştıkça çoğalacağına yönelik inancımız dolayısıyla pek çok seminer ve panel programında eğitmen olarak yer aldım. Bunlardan başlıcaları üniversiteler bünyesinde gerçekleştirilmiş olmakla, bir kısmı ise daha sınırlı kontenjandaki organizasyonlar şeklinde olmuştur. Yakın tarihten; 04.12.2018 tarihinde Istanbul Aydın Üniversitesi, 28.12.2018 tarihinde Özyeğin Üniversitesi ve 15.12.2018, 21.12.2018 tarihinde Elite World Business Hotel bünyesinde gerçekleştirilen ‘Avukatlığa Ilk Adımda Uygulama – Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi’ konulu seminerler/paneller bunlara örnek teşkil etmektedir. Ayrıca güncel hukuki konulara ilişkin televizyon kanallarında da uzman avukat olarak katılımlar gerçekleştirmekteyim.